Zespół Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim

Idź do spisu treści

Menu główne

GALERIA 2013/2014

GALERIE ARCHIWALNE

Z ŻYCIA SZKOŁY (ROK SZKOLNY 2012/2013)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 ODBYŁO SIĘ 27 CZERWCA  NA SALI GIMNASTYCZNEJ. UCZNIOWIE OTRZYMALI ŚWIADECTWA, DYPLOMY, NAGRODY ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA ORAZ KARTY ROWEROWE.  

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Wycieczka do wioski indiańskiej SHAIONKE w Truskolasach - 13.06.2014r.

W dniu 13.06.2014r. odbyła się wycieczka do wioski indiańskiej
SHAIONKE, zlokalizowanej w Truskolasach. Odpowiednio ucharakteryzowani
przewodnicy wprowadzili dzieci w fascynujący świat życia Indian, począwszy
od rodzaju diety i sposobu przygotowania posiłków, poprzez elementy stroju i
ozdób, wyposażenie tipi, po wierzenia, zwyczaje, historię i tradycje.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się ręcznie wykonane pamiątki.
Gospodarze zdradzili uczestnikom wycieczki tajniki lepienia przedmiotów z
gliny przez Indian. Następnie odbyły się warsztaty ceramiczne, podczas
których dzieci tworzyły gliniane naczynia i figurki. Po ekscytujących
zajęciach wszyscy ze smakiem zajadali się pieczonymi nad ogniskiem
kiełbaskami. Prawdziwą atrakcją były gry i zabawy na świeżym powietrzu,
do których należało strzelanie z łuku, przeciąganie liny, rywalizacja na
indiańskich nartach oraz nawijanie węży. Uśmiechnięte i radosne dzieci
wracały do domu pełne wrażeń, nowych doświadczeń i z pomalowanymi po
indiańsku twarzami.


D Z I E Ń    R O D Z I N Y
31 Maja 2014 roku o godz. 14.00 odbył się piknik rodzinny pod nazwą "DZIEŃ RODZINY". Po uroczystym rozpoczęciu i powitaniu gości rozpoczeła się część artystyczna którą przygotowały dzieci z wychowawcami. Tego dnia zabawy na boisku szkolnym były pełne atrakcji takich jak: dmuchane zjeżdżalnie i zamki, trampoliny, spotkania z wesołym klaunem, występy cyrkowców, konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców i wiele innych. Pogoda tego dnia dopisała i humory również. To była wspaniała impreza która wszystkim zapadnie długo w pamięci.  

Wycieczka do Warszawy

Uroczyste Misterium Paschalne w Naszej Szkole
15.04.2014


FERIE 2014 - NARTY DZIECIOM !!!
7 LUTEGO ODBYŁ SIĘ WYJAZD NA NARTY DO OŚRODKA NARCIARSKIEGO SABAT-KRAJNO. UCZNIOWIE POZNAWALI I DOSKONALILI UMIEJĘTNOŚCI JAZDY NA NARTACH POD OKIEM INSTRUKTORÓW. NASI UCZNIOWIE POCZYNILI DUŻE POSTĘPY W SZUSOWANIU NA NARTACH PO STOKU - ZOBACZCIE SAMI.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 17.01.2014

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2014

    W dniu 12 stycznia 2014 r. nasz szkolny zespół taneczny „IMPULS” gościł na scenie MGOK- u w Zawichoście prezentując swoje umiejętności artystyczne w ramach kolejnej akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Małe tancerki przygotowane przez nauczycielki – Dorotę Mucha i Renatę Wójcińską wystąpiły w dynamicznym tańcu rockowym i jako słodkie laleczki Barbie. Pokazały publiczności efekty swojej pracy na kółku tanecznym i wokalnym. Czarowały widownię ruchami scenicznymi i efektownymi strojami. Amelia Zimoląg i Julia Mizera porwały zgromadzonych piękną barwą głosu w wokalnych występach solowych, do których przygotowała ich Małgorzata Wziątek.
    
Uczniowski sztab wolontariuszy pod kierunkiem Doroty Grzesiak i Magdaleny Gubernat kwestował na rzecz WOŚP w okolicznych miejscowościach, zbierając datki od ludzi dobrych serc.  Największą kwotę uzbierali: Mikołaj Niski  - 360, 14 zł,  Karolina Góras - 344, 68 zł i Oliwia Mokrzyś - 280, 67 zł. A wszystko po to, aby wesprzeć szczytną ideę niesienia bezinteresownej pomocy i zaszczepić w małych serduszkach pragnienie ratowania życia innych osób.

JASEŁKA

    Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań, dzielenie się opłatkiem i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami.W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów i przedszkolaków jasełka, które zostały wystawione 18.12 2013 r. Wspólnie z uczniami świętowali ich rodzice i goście.
    Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, by rozpocząć wspólne świętowanie Narodzin Jezusa.
   Po części oficjalnej odbyło się spotkanie opłatkowe, które  przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości.

Halloween - 4H (spotkanie integracyjne)

    Ósmego listopada w Świetlicy Wiejskiej w Podszynie odbyło się spotkanie integracyjne Klubu 4H "Młodzi Odkrywcy". Hasłem przewodnim było Halloween. W tym pogańskim święcie, przez wielu potępianym, "Młodzi Odkrywcy" odkryli tylko to co najlepsze: uśmiech, radość i dobrą zabawę.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

    Dzień 24 października 2013 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia dzieci z klasy pierwszej  zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. płka  Jana Pokrzywy w Zespole Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim i złożyły uroczyste ślubowanie. Ceremonia ta odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Pierwszoklasistom towarzyszyli zaproszeni goście – Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost  Pan Tomasz Siwek, przewodniczący Rady Rodziców  Pan Krzysztof Mizera, a także dyrektor zespołu Pani Marzena Drobiazg, nauczyciele, rodzice i pracownicy placówki.   
   
Uczniowie zaprezentowali przygotowany specjalnie na tę uroczystość program artystyczny. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowali swą pomoc w  trudnych momentach życia małego ucznia. Wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, a przewodniczący Rady Rodziców  upominki.
    Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.


Dzień Turysty – Rajd Klubu 4H „Młodzi Odkrywcy”

    28 września członkowie Klubu 4H  „Młodzi Odkrywcy” ze Szkoły Podstawowej w Czyżowie Szl.  świętowali dzień turysty.  Udali się na pieszy rajd. Trasa została zaplanowana i skrupulatnie wyznaczona przez opiekunki klubu: M. Gubernat i D. Grzesiak.   Klubowicze przebyli trasę, która prowadziła przez Czyżów Szlachecki - Pawłów - Szymanówkę  i  Podszyn.  Po drodze podziwiali zabytki Czyżowa Szlacheckiego, urokliwe widoki Szymanówki i okolic oraz wąwóz lessowy prowadzący do Podszyna.
    Hasłem przewodnim tegorocznego rajdu było „Poszukiwanie skarbów”. Uczestnicy rajdu otrzymali mapy, na których  zaznaczono miejsca ukrycia kosztowności. Zadaniem klubowiczów było ich odnalezienie. Ale i z tym problemem doskonale sobie poradzili.  Najcenniejszą nagrodą okazało się wspólne ognisko przed budynkiem świetlicy wiejskiej w Podszynie. Wszyscy poszukiwacze skarbów ogrzali się przy nim i posilili pieczonymi kiełbaskami.


Krajno  27.09.2013 r.


    U
czniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce szkolnej Sabat - Krajno, gdzie zwiedzili Park Miniatur i Rozrywki. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłe miejsca stworzone przez naturę. Prawie wszystkie obiekty zostały wykonane w skali 1:25. Sercem całego kompleksu jest jeden z najpiękniejszych  placów świata - plac św. Piotra. Dzieci zobaczyły cuda architektury i przyrody, spośród których największe zaciekawienie wywołało Coloseum, Piramida Cheopsa, wodospad Niagara, dymiący wulkan Etna, Statua Wolności . Po spacerze parkową aleją wśród architektonicznych perełek świata i wspólnym posiłku w restauracji, uczniowie korzystali z rozrywkowej części parku. Atrakcją okazał się jeden z największych parków linowych w Polsce, zbudowany w całości na palach. A  Zorbing ( zjazd w kuli po wodzie), pływanie w łódeczkach , Eurobungee (skoki na trampolinie) dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego