Zespół Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim

Idź do spisu treści

Menu główne

KONKURSY i TURNIEJE

 

Mikołajkowym Turnieju  Piłki Nożnej

Drużyny uczniów z klasy 5 i 6   zajęły 1 i 3 miejsce w Mikołajkowym Turnieju  Piłki Nożnej w roku szkolnym 2021/2022 o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zawichost.

 

KONKURSY, ZAWODY, TURNIEJE

Rok Szkolny 2020/2021

-Udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie
„Orzeł Ortograficzny”
uzyskując tytuły laureata
zajmując VI, VII i 4 VIII miejsca w kraju.
----------------------------------


-Udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie
„Orzeł INFORMATYCZNY”
uzyskując tytuły laureata
zajmując VI, VII i 4 VIII miejsca w kraju.

-------------------------------------------

- Zajęcie I miejsca  w gminnym konkursie na „ Palmę Wielkanocną”


Rok Szkolny 2019/2020

-Udział w szkolnym konkursie – Czy znasz język ojczysty”
- 9 wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie logicznego Myślenia
-  I miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej O Puchar Burmistrza Zawichostu

- I miejsce w Mikołajkowym Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektor Anny Żak w
kategorii kl. VI-VIII
- Ogólnopolski turniej karate dla dzieci i młodzieży (Hrubieszów)
- Międzynarodowy turniej karate Skarżysko-Kamienna Cup
- Memoriał Cichociemych Spadochroniarzy Armii Krajowej


Rok Szkolny 2018/2019

-Wyróżnienie w Wielkim Teście o Zdrowiu na szczeblu powiatowym.
- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Albrus- zajęcie 13 miejsca na 1638 uczestników.
- Udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym : „ Bohaterowie polskiej nauki i myśli technicznej”
-  Udział w Międzyszkolnym konkursie pod nazwą „Duet Matematyczno
Przyrodniczy”
-Udział
w  Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim w 100 lecie odzyskania niepodległości „Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”;

-Udział w  ogólnopolskim drużynowym quizie historycznym „Ojczyzna nasza”,

I , II i III miejsce w II Gminnym Dziecięcym Turnieju Recytatorskim „Poezjonik”

-2 uczennice uzyskały dyplomy finalistek I Powiatowego Konkursu Ortograficznego,

-1 uczennica   uczestniczyła w etapie powiatowym  II Powiatowego Konkursu Ortograficznego, jako uczestniczka eliminacji powiatowych otrzymała dyplom finalistki Konkursu
- Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

- I miejsce w skoku w dal kategoria dziewczat, finalistka biegu na 60 w Otwartych mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce
- IV miejsce w skoku w dal kategoria chłopców finalista biegu na 60 m w Otwartych mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce
-III miejsce w biegu na 600 m kategoria chłopców w Otwartych mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce


Rok Szkolny 2017/2018

- Udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym – „ Początki Państwa Polskiego”
- Wyróżnienie i III miejsce  w Gminnym Konkurs Recytatorskim
- Wyróżnienie  w konkursie Antytytoniowym- gminnym
-
- I miejsce  w między powiatowym konkursie ekologicznym  organizowanym przez firmę Remondis
- Udział w Ogólnopolskim konkursie poetyckim „Przecież każdy pisze wiersze”
- Udział w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim
- Wyróżnienie w Młodzieżowym Turnieju Recytatorskim” Poezjon” na szczeblu gminnym .
- 4 wyróżnienia  w Dziecięcym Turnieju Recytatorskim „ Poezjonik” –szczebel gminny
- Zajęcie I miejsca w gminnym Konkursie Ortograficznym
- Finalista I szczebla   powiatowego  Konkursu Ortograficznym
- Finalista II szczebla powiatowego  Konkursu Ortograficznym
-Udział uczniów Kl IV-VI w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia zajmując miejsca od 25 do 48 na 4605 uczestników
- Zajęcie I miejsca w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Tymbarku z Podwórka na Stadion.
- Zajęcie III Miejsca w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej z Podwórka na Stadion.
KONKURSY, ZAWODY, TURNIEJE - dawniej

12-03-2014 r. w naszej szkole odbył się  organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej
Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia.

    Zorganizowany został dla dwóch grup wiekowych tj. dla edukacji wczesnoszkolnej (klasa II i III) oraz dla szkoły podstawowej (klasa IV-VI) .Dla każdej z tych grup przygotowano inny zestaw łamigłówek. Do udziału w konkursie nie było wymagane żadne szczególne przygotowanie matematyczne. Wystarczyły jedynie umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Szkolnym Opiekunem Konkursu, podobnie jak w ubiegłym roku była nauczycielka matematyki Magdalena Frőhlich, osobami wspomagającymi były wychowawczynie kl. II Marzanna Kryształowska i kl. III Renata Wójcińska. Do zmagań  przystąpiła jedna dziewczynka z kl. II, pięcioro dzieci z kl. III oraz dwadzieścia jeden osób z kl. IV, V i VI. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwia trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów. Organizator zobowiązuje się przekazać wyniki do 05-05-2014 r. Życzymy naszym uczniom znaczących sukcesów.

              autor: Magdalena Frőhlich

Konkurs wojewódzki „Najciekawsza pamiątka agroturystyczna”

    16 listopada Klub 4H "Młodzi Odkrywcy" wziął udział w Konkursie Klubów 4H Województwa Świętokrzyskiego pod hasłem "Najciekawsza pamiątka agroturystyczna". Praca, którą zaprezentowali nasi uczniowie  na konkursie w Modliszewicach, powstała na zajęciach pozalekcyjnych Klubu 4H. Klubowicze stworzyli kuferek z przeznaczeniem na biżuterię lub inne drobiazgi. Został on  wykonany z  surowców wtórnych:  gazet, pudełek i guzików.  Praca nad nim zajęła wiele godzin. Z papierowej wikliny powstał przedmiot dość funkcjonalny.
     Pomysł, na taką właśnie pamiątkę agroturystyczną, okazał się trafiony - klub otrzymał wyróżnienie.


,,TĘGIE’’ GŁOWY W NASZEJ  SZKOLE

 Uczniowie  Szkoły Podstawowej w Czyżowie Szlacheckim przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia , którego corocznym organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Za przygotowanie  dzieci do tego konkursu odpowiedzialne były nauczycielki Renata Wójcińska , Dorota Mucha i  Magdalena Fröhlich. Konkurs polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania testowe. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w oparciu o zestawy wcale niełatwych zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Spotkali się z formułą pytań konkursowych umożliwiających trening i rozwój logicznego myślenia , które przyda się młodym uczestnikom w opanowaniu matematyki , zagadnień z dziedziny fizyki, a także innych przedmiotów wymagających rozwiązywania problemów. Nasi uczniowie poradzili sobie wspaniale z postawionymi przed nimi zadaniami i znaleźli się wśród najlepszych ,,logików’’ w  naszym kraju. Klaudia Kaca z klasy III zajęła 8 miejsce , a Natalia Szymańska z klasy II 10 miejsce w Polsce.  Uczennice te zdobyły dyplomy Mistrzów Logicznego Myślenia . Milena Kaniewska z klasy III zajęła 15 miejsce i uhonorowana została tytułem Eksperta Logicznego Myślenia . Pozostali reprezentanci naszej szkoły również bardzo dobrze poradzili sobie z konkursowym testem i zajęli następujące pozycje w Polsce.
POZIOM  I - Patrycja Wieczorkowska 17, Kacper Grzesiak  17 , Bartosz Mroczek  25 , Wiktor Kaczmarczyk 26 , Krystian Chruściak 26 , Adam  Gubernat 31, Martyna Dudzińska  36.
POZIOM II – Hubert  Gajewski 17, Wiktoria Chmielewska 18, Jakub Gubernat  20 , Dominika Dutkiewicz  20, Mikołaj Niski  26 ,Olga Mazur 31, Ewelina Jabłońska  31 , Rafał Jaśkiewicz  3Martyna Rzepczyńska  32 , Filip Gubernat 35 , Anna Kryształowska36 , Karol Dudziński  37 , Aleksandra Jaśkiewicz  46.   

   Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w  VI Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK.Patronat honorowy  nad konkursem sprawuje  Dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczniom naszej szkoły biorącym udział w zmaganiach z naukami przyrodniczymi patronowali nauczycieleMagdalena Gubernat i Dorota Mucha. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-III oraz klasy IV-VI. Celem konkursu było wzbudzenie w dzieciach zainteresowania naukami przyrodniczymi oraz zdobywaniem wiedzy jako ciekawą i pożyteczną formę spędzania czasu .  Pogłębiania  zagadnień z bardzo interesującej dziedziny jaką jest fauna i flora naszej planety.  Fundacja Akademia Młodych Odkrywców organizowała VI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik", której finał odbył się 19 marca 2013. Projekt skierowany był do dzieci ze wszystkich klas szkół podstawowych. Propagował nowe formy nauczania przedmiotów przyrodniczych, oparte na wykonywaniu doświadczeń, czerpaniu wiedzy z różnych (także poza szkolnych) źródeł oraz myśleniu analitycznym, poprzez które uczestnicy jednocześnie uczyli się i bawili. Organizatorzy chcieli  zachęcić dzieci do nauki poprzez własne odkrywanie, badanie, zadawanie pytań, czyli podążanie ścieżką edukacyjną wzorowaną na pracy naukowca. Dzieci poznały , iż  odkrywanie mechanizmów rządzących światem, jego tajemnice  i zależności jest pasjonujące i daje możliwość rozwinięcia wyobraźni, poznania naukowych form wyrażania własnych opinii, konfrontowania ich z doświadczeniem i innymi ludźmi. Konkurs pokazuje atrakcyjność świata przyrody i zachęca do wykorzystywania zdobyczy nauki do poszerzania wiedzy o świecie.Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by jak największa liczba dzieci uczestniczących w konkursie została nagrodzona.
    
Nasi uczniowie z zapałem  przygotowywali się do podjęcia trudnego zadania i pokazali ,że zagadnienia przyrodnicze nie są im obce. Adam Gubernat z klasy III  zdobył 117,33 punków co stanowiło 91,67 % pracy i został uhonorowany nagrodą , Patrycja Wieczorkowska otrzymała wyróżnienie za 101,33 punktów ( 79,17%). Pozostali uczestnicy z klasy trzeciej – Milena Kaniewska, Wiktoria Winiarczyk i Klaudia Kaca otrzymali dyplomy za udział w konkursie. W kategorii klas starszych  najwyższy poziom wiedzy i umiejętności zaprezentował Filip Gubernat , który uzyskał 130,67 punktów , które dały 81,67%  jego pracy. Został on uhonorowany wyróżnieniem. Pozostali reprezentanci klas IV-VI otrzymali dyplomy za uczestnictwo w zmaganiach konkursowych. Są to Martyna Rzepczyńska , Jakub Gubernat, Mikołaj Niski , Dominika Dutkiewicz, Hubert Gajewski, Anna Kryształowska, Julia Dziuba, Wiktoria Gąsiorowska , Michał Skrucha, Aleksandra Jaśkiewicz  Rafał Jaśkiewicz, Olga Mazur.

                                GRATULUJEMY !

                                                         Magdalena Gubernat, Dorota Mucha


ZAWODY SPORTOWE

    W dniu 23 maja 2013r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce. Nasi uczniowie godnie zaprezentowali  naszą szkołę zdobywając dwa brązowe medale. W  konkurencji: skok w dal brązowy medal wywalczyła Olga Mazur uczennica kl.IV, w biegu na 1000m trzecie miejsce wywalczył – Rafał Jaśkiewicz uczeń kl.VI.
    Karolina Góras uczennica kl. IV-skok w dal, bieg na 60 m oraz Dominik Nizielski uczeń kl.VI– 300m również otarli się o podium zajmując miejsca tuż poza nim. Uczestnictwo w tych sportowych zmaganiach pozostaną na długo w pamięci uczestników, wyzwalając w nich ducha walki na kolejnych zmaganiach sportowych w przyszłym roku sportowych.


    19 marca 2013 r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej ogólnopolskim, ponadprogramowym konkursie „Zuch”. Wzięło w nim udział kilkanaście tysięcy dzieci w poszczególnych grupach wiekowych z całej Polski. Konkurs polegał na samodzielnym rozwiązywaniu przez uczniów sprawdzianów zróżnicowanych w zależności od klasy. Treść testów uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Dla utrudnienia pytania konkursowe zawierały jedną lub więcej poprawnych odpowiedzi. Przez 60 minut uczniowie zmagali się z jednym z pierwszych w ich życiu tak poważnym sprawdzianem umiejętności. W naszej szkole przystąpiło do niego dziewięcioro drugoklasistów i czworo dzieci z klasy III przygotowywanych przez wychowawczynie: Renatę Wójcińską i Dorotę Mucha. Byli to: Natalia Szymańska, Wiktor Kaczmarczyk, Amelia Zimolag, Krystian Chruściak, Bartosz Mroczek, Daniel Kawalec, Martyna Dudzińska, Julia Mizera, Dorota Siwiec, Oliwia Mokrzyś, Sylwia Pięta, Kacper Mizera i Mateusz Mizera. Wszyscy osiągnęli godne wyniki, ale na wyróżnienie zasługują: Natalia Szymańska, Wiktor Kaczmarczyk, Amelia Zimoląg, Krystian Chruściak i Oliwia Mokrzyś. Ciekawa formuła zestawu konkursowego stała się dla dzieci zachętą do pogłębiania wiedzy i do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Za chęć podejmowania wyzwań, za trud włożony w przygotowanie się do konkursu i dodatkową pracę uczniowie zostali uhonorowani dyplomami uznania.


Szkolne organizatorki konkursu ; R. Wójcińska, D. Mucha


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego