Zespół Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim

Idź do spisu treści

Menu główne

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

PRZEDSZKOLE

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka w Przedszkolu
W Czyżowie Szlacheckim
(Starszaki – wych. Halina Kawecka)


     W dniu 30 września grupa starszaków obchodziła uroczyście „Dzień Chłopaka”. Punktualnie o godzinie 11:00 (tuż po zajęciach) dziewczynki wspólnie z Radą Rodziców przygotowały miłą niespodziankę dla chłopców. Po złożeniu życzeń i zaśpiewaniu „100 lat” dziesięciu chłopców otrzymało upominki pięknie zapakowane i zawiązane wstążeczką (były to traktorki firmy siku, bryloczki z samochodami oraz czekoladki); aby dziewczynkom nie było przykro Rada Rodziców przygotowała dla nich słodycze. Pani Aneta Mazur, wiceprzewodnicząca w roku szkolnym 2013/2014 wykonała sesję zdjęciową dla Solenizantów jak i całej grupy.
    Atmosfera i wspaniały nastrój zabawy udzielił się wszystkim obecnym na sali, było dużo śmiechu i radości.


wychowawca: Halina Kawecka


Wycieczka do Bałtowa - 25 września 2013


     W słoneczny środowy poranek Starszaki z Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim wraz z wychowawcą Panią Haliną Kawecką wyruszyły na jednodniowa wycieczkę do odległego o 50 km Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Po zjedzeniu śniadania z kolorowymi plecakami na plecach i odblaskowymi kamizelkami 25 przedszkolaków oczekiwała na autobus. Kiedy został sprawdzony stan techniczny naszego autokaru wszyscy zaczęli szukać wygodnych dla siebie miejsc.
    Bałtów położony jest w widłach starorzecza rzeki Kamiennej na „Źródlanej Wyspie”. Otoczony dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem. Po około godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Opieką tak licznej grupy oprócz nauczyciela zajmowało się kilka mam naszych dzieci Pani AgnieszkaMaj, Pani Aneta Mazur, Pani Agnieszka Terebińska i Pani A. Kalata. Główną atrakcją dla dzieci było zwiedzanie  Zwierzyńca Bałtowskiego „górnego” i „dolnego” na którym znajduje się ostoja dzikiej zwierzyny oraz odwiedzenie Sabathówki i spotkanie z czarownicą Agatą. Po wykupieniu biletów nasza grupa wsiadła do „schoolbusu”- specjalnie przystosowany do oglądania zwierząt. Przedszkolaki bardzo serdecznie powitały Panią Anię  - przewodnik która przybliżała dzieciom poszczególne gatunki zwierząt.Oglądaliśmy lamy, wielbłądy, strusie afrykańskie, owce, jelenie – nawet mogliśmy z bliska obejrzeć żubry podczas ich śniadania. W „Zwierzyńcu dolnym” zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptactwa egzotycznego i różnorodne zwierzęta: małpy, koniki, osły, szopy, skunksy. Kiedy dzieci były blisko ogrodzenia z osłami jeden z nich zaczepił pyskiem Kamilkę i urwał jej z kamizelki odblask. Po godzinie pobytu w Zwierzyńcu na przedszkolaków czekała niespodzianka z czarownicą Agatą. Zaprosiła nas do chatki i tam przybiła medal za odwagę na każdej ręce dziecka i opiekunów. Obejrzeliśmy „Chatkę z piernika”, „Chatkę na kurzej łapce”, dzieci chodziły tunelami czarownicy.
    Wycieczka do Krainy Dinozaurów była wspaniałym przeżyciem i niezapomnianą przygodą. Wszystkie atrakcje przedszkolnej wycieczki zostały uwieńczone w formie zdjęć i płyty przez p. A. Mazur, która jest reporterką naszej grupy.

wychowawca: Halina Kawecka


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego